18.3 C
Dalfsen
zondag 4 juni 2023
No menu items!
HomeNieuws‘Voor Elkaar’, een toekomstvisie van ons allen

‘Voor Elkaar’, een toekomstvisie van ons allen

‘Een samenleving waarin iedereen mee kan doen’. Met deze zin begint de animatievideo ‘Voor Elkaar’.  Een video die ons in kleur, woord en beeld laat horen en zien wat voor de hele gemeente Dalfsen het belangrijkste is: het koesteren van onze saamhorigheid. In deze tijden nog actueler en passender dan we ons ooit konden voorstellen. De video is samengesteld op basis van het ‘verhaal’ van de toekomstvisie, die in maart 2020 is vastgesteld door de gemeenteraad.

{loadmoduleid 137}

De animatievideo geeft de kijker een beeld en gevoel over wat voor soort gemeente Dalfsen is en wat inwoners belangrijk vinden, nu en in de toekomst. “Een visie op papier gaat niet direct ‘leven’, legt burgemeester Erica van Lente uit. Daarom vertellen we het verhaal via deze animatie, om het voor iedereen aansprekend te maken. Of je nu jong of oud bent, veel leest of de taal nog moet leren. Beelden zeggen meer dan woorden op papier. De boodschap is dat we in de gemeente Dalfsen naar elkaar om kijken en samen onze toekomst vorm geven. Die boodschap willen we delen.  En heel bijzonder en passend is het dat inwoners deze animatievideo zelf hebben ingesproken!”

Samen met inwoners

De toekomstvisie ‘Voor Elkaar, Onszelf blijven door te veranderen’ is in nauwe samenwerking tussen inwoners, raadsleden, het college van B&W en ambtenaren tot stand gekomen. In een speciale denktank werkten een aantal inwoners, een afvaardiging van de raad en een aantal ambtenaren samen. Deze energieke groep is vanaf het prille begin tot en met de oplevering van de animatievideo betrokken geweest. Tijdens het ‘Rondje van Dalfsen’ is in het mobiele café en op een drietal thema-avonden samen met inwoners nagedacht en gesproken over samen wonen, leven en werken in de gemeente Dalfsen. Die gedachten over de toekomst zijn gebruikt voor het schrijven van de toekomstvisie ‘Voor Elkaar’, die je kunt vinden op www.dalfseningesprek.nl. Deze toekomstvisie is ook weer een bron voor de op te stellen Omgevingsvisie, waarmee we samen invulling geven aan de ruimte in de gemeente Dalfsen.

{loadmoduleid 137}

Voor iedereen te gebruiken

De toekomstvisie is geen blauwdruk, maar karakteriseert onze gemeente en laat zien hoe onze eigenheid een stevige basis kan zijn voor de kansen en uitdagingen van morgen. Kortom: het is de grote lijn naar de toekomst. De animatievideo ‘Voor Elkaar’  inspireert de gemeenschap, inclusief de gemeente Dalfsen, om aan de slag te gaan. De animatievideo is daarom ook door iedereen te gebruiken. Het biedt nieuwe inwoners een introductie op waar de gemeenschappen in onze gemeente voor gaan, het biedt inspiratie bij het opstellen van nieuwe plannen van een vereniging of stichting en het biedt richting bij het maken van keuzes rondom samen wonen, leven en werken.

“Want als we aan onze toekomst denken, denken we als inwoners van de gemeente Dalfsen aan veel verschillende dingen. Er zijn dan ook veel ontwikkelingen die van invloed zijn op hoe we in Dalfsen samenwonen, samenwerken en samenleven. Wat ons bijzonder maakt is de wil om vooral samen invulling te geven aan hoe we Dalfsen het liefste zien. Dat is altijd is al zo geweest: we luisteren naar elkaar, we kijken naar elkaar om en doen actief mee in verenigingen en clubs. En waar we vooral aandacht aan willen schenken? Het niet verliezen van onze saamhorigheid.”- tekst uit de animatievideo.

Symboliek van de animatievideo

Het verhaal begint met druppels die vallen. Iedere stem is een waterdruppel die naar beneden valt en die samen met de andere druppels een ‘stroom’ naar de toekomst vormen. De stroom is de Vecht, en net als het water zijn we in beweging. Iedere waterdruppel symboliseert een inwoner van de gemeente Dalfsen. We wonen, werken en leven samen. Wat er ook in de toekomst op ons pad komt, in welke kern we ook wonen of zijn, we vormen samen een gemeenschap.

{loadmoduleid 137}

- Advertisment -

Meest Populair